Sport

VIDEO/ Edon Zhegrova trondit Murinjon me një gol spektakolar, i shkakton Fenerbahçes humbjen në Champions në minutat e fundit –

Edon Zhegrova e ka nisur sezonin e ri në vahdën e shkëlqimit të atij të vjetrit. Sulmuesi shqiptar ka tronditur sot Murinjon me golin spektakolar të shënuar në minutën e 91-të. Zhegrova u vu në zotërimin e topit në gjysmëfushën kundërshtare dhe me sferën në këmbë përparoi deri në afërsi të zonës.

Prej aty, në lëvizje e sipër, provoi të majtëne tij, e cila e ndali topin në rrjetë. Goli i tij i dha Lilës fitoren 2-1 përballë Fenerbahçes në turin e tretë kualifikues të Ligës së Kampion. Ndeshja e kthimit luhet në javën e ardhshme./Halit Delibashi-Sport Ekspes/

#VIDEO #Edon #Zhegrova #trondit #Murinjon #një #gol #spektakolar #shkakton #Fenerbahçes #humbjen #në #Champions #në #minutat #fundit