Aktualitet

Shikoni GOLAT/ Egnatia humbet me Interin, por merr komplimente

egnatia

Minuta e 6-të. Aksion i shpejtë i rrogozhinasve me një pasim nga e djathta që gjen Duamenën dhe ky i fundit çon topin në rrjetë. Në këtë mënyrë Egnatia surprizoi Interin, nënkampionët e Europës në një ndeshje miqësore që nuk duket e lehtë për zikaltrit.

SHIKONI KETU GOLIN.

Kështu u mbyll pjesa e parë dhe skuadra shqiptare kryeson rezultatin. Duhet theksuar se rastet e zikaltërve kanë qenë të shumta, por portieri Sheri ka qenë në një formë të jashtëzakonshme duke mos lejuar që topi të prekë rrjetën e tij.

Me fillimin e pjesës së dytë, mjaftoi një keqvendosje e Egnatias në prapavijë që Inter të gjente golin e barazimit me Barelan.

SHIKONI KETU GOLIN

Në zbritjen e radhës në zonën e Interit, gjatë zhvillimeve të një goditje dënimi, Egnatia fitoi një 11 metërsh për prekje të topit me dorë në zonë. Fernando nga pika e bardhë tregoi të gjithë klasin e tij duke shënuar një gol fantastik.

Në minutën e 72-Inzaghi ndryshoi pjesën më të madhe të ekipit, duke hedhur në fushë edhe Asllanin. Shtatë minuta më pas, Lautaro Martinez i vetëm në zonë, me kokë barazoi shifrat në 2-2.

Inter shtoi presionin në zonë dhe në minutën 84-të Martinez fitoi një 11 metërsh dhe po vetë u tregua i saktë duke përmbysur shifrat në 3-2.

Inter nuk u mjaftua me kaq dhe pak minuta më pas shënuan dhe golin e katërt duke i dhënë fund ëndrrës së Egnatias për të dale me një rezultat pozitiv.